Każdy zakup maty wspiera zagrożone gatunki zwierząt - teraz wspieramy rysie! 🤍

Lubimy robić pozytywne rzeczy

Czy wiesz, że w ciągu ostatnich 50 lat populacja dzikich zwierząt zmniejszyła się aż o 58%? Wpływ na to ma wiele czynników, jednak głównym zagrożeniem dla dzikich gatunków jest człowiek i jego działalność. Dlatego też, w thing positive. zdecydowaliśmy się wesprzeć największe koty w Europie, rysie, które aby przetrwać pilnie potrzebują naszej pomocy. Z każdej sprzedanej maty przekazujemy 3% zysków na ochronę zagrożonych wyginięciem rysi – zebrane środki przekazujemy fundacji WWF, która od 2007 roku prowadzi w Polsce programy reintrodukcji i ochrony populacji rysi. W ramach tych działań wypuszczane są do natury dorosłe rysie pochodzące z ogrodów zoologicznych lub młode rysie urodzone w niewoli. Do tej pory,  dzięki projektom wspieranym przez fundację WWF, wolności w polskich lasach zaznało już prawie 90 osobników rysia.

Ryś euroazjatycki zamieszkuje część Europy, ale także azjatycką część Rosji i Mongolię oraz kraje Bliskiego Wschodu. W Europie rysie żyją w Karpatach, Polsce, Rosji, Skandynawii i na Białorusi. W samej Polsce aktualnie żyje już tylko około 200 rysi. Występują one w dwóch populacjach – rysie karpackie, które żyją w górach i rysie nizinne, które można spotkać w północno-wschodniej części kraju.

Głównym zagrożeniem dla rysia jest człowiek i jego działalność np. kłusownictwo czy rosnąca infrastruktura, w tym gęste sieci dróg przecinające lasy, które uniemożliwiają rysiom wędrowanie i spokojny odpoczynek. Kupując nasze maty thing positive. w Twoim imieniu przekazujemy częśc zysków z każdej maty na ochronę populacji rysia. Jeśli oprócz tego chcesz dodatkowo wspomóc dzikie koty, możesz symbolicznie zaadoptować rysia na stronie WWF – dzięki temu jeszcze bardziej wspomagasz działania zmierzające do odbudowy populacji tego gatunku.

Nie ocalimy wszystkiego, co byśmy pragnęli. Ale uratujemy o wiele więcej, niż mogłoby ocaleć, gdybyśmy w ogóle nie podjęli naszych starań.

Updating…
  • Brak produktów w koszyku.